dino

František Rehák: Ticho lieči

Premiéra 24.4. 2011 v kine Mier Horná Streda

 

Divadlo DINO sa svojim verným divákom premiérovo predstavilo na Veľkonočnú nedeľu zbrusu novým titulom “Ticho lieči”. Predstavenie opäť pochádza z domácej dielne, keďže autorom a režisérom je František Rehák, hudbu skomponoval Kamil Žiška a texty piesní sú od Jozefa Kuzmu.

Komédia s trošku pre toto divadlo nie tak častou trpkou príchuťou, diváka zavedie do liečebne v Tatranskej Polianke, kde si skupinka “pestrofarebných” ľudí prichádza liečiť nielen telo, ale hlavne dušu. Stretávame sa s frustrovaným arogantným revízorom, tromi gazdinkami a ich smutno-smiešnymi osudmi, s umeleckým zváračom hľadajúcim ženu, s málo úspešným “plejbojom”, strohou lekárkou, usmievavou sestričkou a ďalšími. Všetci zaživajú veselé i smutnejšie chvíle, a ich intímne spovede sú naplnené sladkou aj trpkou životnou skúsenosťou. Najvtipnejšie vyznievajú scénky masáže, šantenie v bazéne, ako aj výstup na Slavkovský štít, kde nepríjemný revízor Pavol Brtko utrpí úraz a postupne mení charakter a prehodnocuje svoj doterajší život.

Predstavenie vhodne umocňujú poeticko-melodické pesničky.

Hra síce končí smutne (smrťou jedného z hrdinov), ale tiež s nádejou a posolstvom, že život je síce niekedy krutý a ťažký, ale má zmysel ho žiť a prežiť naplno.

Spokojné tváre divákov po premiére naznačili, že predstavenie ich oslovilo, príjemne pobavilo a z ich pozitívnych reakcií sa tešíme všetci. Družné a srdečné popremiérové rozhovory nás opäť utvrdili v pocite, že divadlo so svojim zmysluplným poslaním má a stále bude mať výrazné miesto v našich životoch.

herci